SKU: ST-UP3S-90
View more products from SATORI
Not yet rated
In Stock : 10+
Australia
Free Shipping Australia Wide
Calculate Shipping
  • APPLICATION: The stem is fully adjustable from Angle: 0º to 90º with stem extension of 90mm. With its wide adjustable range, it can set up a comfortable upright or racing riding position easily.
  • COMPATIBILITY: The stem is compatible with 1-1/8" = 28.6mm fork steerer only. NOT compatible with 1" fork steerer. Handlebar clamp size: 31.8mm or 25.4mm with shim. Please check your bike fork and handlebar size before purchase.